سرور ابری چیست : تصور کنید بتوانید سروری را در چند دقیقه راه اندازی کنید و در لحظاتی قابلیت های سرور را در چند لحظه به صورت اتوماتیک بالا ببرید، بتوانید هر زمان که بخواهید تنظیمات سرور را در کوتاه ترین زمان تغییر دهید. این ایده اصلی پشت سرورهای ابری است. شما دسترسی root بر روی سرور ابری خود خواهید داشت، پس می توانید هر تغییری که دلخواه شماست بر روی سرور اعمال کنید. قیمت سرورتنها بستگی به قابلیت های سرور مورد انتخاب شما بستگی دارد.

سرورهای ابری بر پایه تکنولوژی مجازی سازی Xen بنا شده است، این قابلیت قدرت سرورهای ابری را به مدل سنتی سرورهای میزبانی و حتی بالاتر از آن می رساند. درست مانند سرورهای اختصاصی، سرور ابری به شما انعطاف پذیری کامل می دهد، شما می توانید از یک وب سایت ساده JAVA تا برنامه های Ruby on Rails را بر روی این سرورها راه اندازی کنید.

چرا نرخ های شما ساعتی است؟

این سیستم قیمت گذاری به ما این قابلیت را می دهد که در کنار مشتریان تمام وقت، جوابگوی مشتریانی باشیم که تنها برای چند روز به سرویس سرورهای ابری ما نیاز دارند. کسانی که سرور ابری را تنها برای چند روز احتیاج دارند، بر اساس تعداد ساعات استفاده اجاره سرویس را پرداخت خواهند کرد.

اگر شما قیمت را ساعتی حساب می کنید، چرا قیمت ماهیانه را هم در لیست قرار داده اید؟

ما قیمت ماهیانه را تنها برای کسانی که می خواهند سرور خود را برای یک ماه کامل اجاره کنند، در لیست قرار داده ایم. در واقع این کار برای راحتی عمل محاسبه قیمت توسط مشتری انجام شده است.

اگر من از سرور استفاده نکنم یا ترافیک نداشته باشم، آیا باز هم باید قیمت اجاره را پرداخت کنم؟

در حال حاضر، از نظر ما یا شما از سرور استفاده می کنید و یا سرویس را قطع می کنید. ما حالت “تعلیق” سرور را در محاسبه هزینه حساب نمی کنیم.

تفاوت بین سرورهای ابری و سرورهای اختصاصی چیست؟

سرورهای ابری تنها در چند دقیقه راه اندازی می شوند، اما معمولا مدت بسیار بیشتری صرف راه اندازی سرورهای اختصاصی می شود. در ضمن، شما می توانید امکانات سرور خود را در چند لحظه تغییر دهید، مثلا می توانید رم و یا حافظه مورد نیاز خود را با چند کلیک تغییر دهید. این تغییرات در سرورهای اختصاصی زمان بیشتری می گیرند.

آیا سرورهای ابری همان VPS هستند؟

خیر، می توانید قابلیت های سرور ابری خود را در کنترل پنل سرور تغییر دهید. شما می توانید رم یک سرور ابری را تا 15 گیگابایت ارتقا دهید، اما VPS ها معمولا از 128 مگابایت تا 512 مگابایت رم به سرویس ها اختصاص می دهند. در اکثر VPS ها، منابع سرور اختصاصی نمی باشند، به این معنی که ممکن است دیگر مشتریها از منابع شما استفاده کنند. ما نه تنها به شما این تضمین را می دهیم که منابعی که برای آنها هزینه کرده اید را کاملا دریافت می کنید، بلکه در صورت آزاد بودن دیگر منابع سرور، سهمی از آنها را هم به سرویس شما می دهیم.

آیا پهنای باند بین سرورهای ابری رایگان است؟

بله، شما برای هر سرویس سرور ابری، یک عدد IP اختصاصی دریافت می کنید و به صورت رایگان می توانید از پهنای باند برای انتقال داده بین سرورهای ابری خود استفاده کنید.

چگونه می توانم امکانات سرور ابریم را تغییر دهم؟

شما می توانید این کار را در پنل مدیریت سرور ابری خود انجام دهید.بسته به حجم داده هایی که درون سرور ابری خود قرار داده اید، تغییر امکانات سرور معمولا چند دقیقه طول می کشد.

چه مقدار CPU دریافت خواهم کرد؟

میزبانهای سرورهای ابری ما دارای پردازشگرهای Dual Quad Core می باشند. به هر سرور ابری، 4 هسته مجازی اختصاص داده می شود. سیکل CPU هر سرور، بسته به سرویس انتخابی شما خواهد بود.